כתבות

ראשי » ספרים » ספרי הילדים של רחלי פליישון

ספרי הילדים של רחלי פליישון

25 ביוני 2018

רבים ההורים שרוצים להעניק לילדיהם ספרי איכות שיקנו להם עולם ומלואו, יפתחו עבורם את המחשבה וינתבו אותם אל דרכי מחשבה חדשות ומעניינות.  בשל כך, רבים ההורים שמחפשים אחר ספרים איכותיים שמיועדים לילדים, בני נוער ואף לפעוטות.

אחת מסופרות הילדים שהפכו לשם דבר לאחרונה, היא הסופרת רחלי פליישון , סופרת מוכשרת במיוחד הכותבת ספרי ילדים נפלאים אותם קוראים ילדים והורים בכל רחבי הארץ.

ספרי הילדים של רחלי פליישון

אבל מה צריך לדעת על רחלי פליישון?

פליישון, נולדה בחולון בשנת 1962 ואת רוב חייב הצעירים העבירה בטיולים ונדודים בארצות שונות עם הוריה שהיו שליחים אשר עודדו בני נוער ברחבי העולם לבצע עלייה עם הוריהם לארץ.

פליישון למדה בין היתר שלל שירי ארץ ישראל תוך שהיא גדלה על ברכי אהבת הארץ כאשר הלמידה נעשתה מאביה פרופסור גבריאל בן שמחון מרצה ומחזאי באוניברסיטה ומאמה שהייתה מורה לספרות.

פליישון מספרת על הכתיבה שלה כי היא נועדה בעיקר לסייע לילדים להשתלב בחברה וזאת מאחר והיא עצמה כילדה במעבריה ממדינה למדינה – נזקקה לכישורי הסתגלות לחברה חדשה, שפה ותרבות חדשה.

בשל כך רבים מספרי הילדים שלה נוגעים לדרך להשתלב לרצון להשתלב ולדרך לקבל את האחר.

ספרי הילדים של רחלי פליישון

לפליישון שלל ספרי ילדים מלאי הומור והשראה, שחשוב לקרוא עם הילד שלכם או עם בני הנוער.

בין הספרים המומלצים ניתן למצוא את הספר "להיות מנהיג" ספר המדבר על משמעותו של מנהיג, מה זה מנהיג ועל ילד שרוצה להיות מנהיג ומולד מה המשמעות של מושג זה.

ספר נוסף מומלץ הינו "החלום שלי" ספר המספר על נעה, ילדה שסבה הפתיע אותה והגשים לה חלום תוך שהוא מספר על הגשמת החלום שלו והיא שתהיה לו מדינה.  כמו גם הספר " האחר הוא אני" אשר מספר על החשיבות של קבלת השונה וההבנה ששונות נמצאת בכל אחת ואחד.

לרחלי פליישון גם ספרי לימוד מגוונים כמו הספר: "איפה מתחבאות האותיות" הוא ספר שכתבה רחלי פליישון המכניס את הילדים לעולם מופלא של אותיות מסוגים שונים המקנה שלל יכולות ורבליות והתפתחויות לילדים.

כמו גם הספר" מה ששנוא עליך על תעשה לחברייך" שמספר על משמעותו של פתגם זה ומשמעותם של שלל פתגמים ידועים תוך  המחשת המשמעות מחיי היום יום של הילדים.

לסיכום, הספרים של רחלי פליישון, כמו אלה שהזכרנו כאן ועוד רבים אחרים, הם ספרים שכל ילד חייב להכיר. מדובר בספרים עם המון ערך, עם תבונה, חכמת חיים , אהבת הארץ ולמידה מדהימה.

אז בפעם הבאה שאתם מחפשים אחר ספר איכות לילדים, קחו לכם כמה דקות להכיר את הספרים של הסופרת הנפלאה, ומשם תוכלו להפליג הלאה אם עולם של מילים, אותיות, פתגמים ואהבה .פורסם ב: ספרים« הקודםהבא »

עיתון עולם קטן (עיתון ילדים דתי) – קוטפת סיפורים

עיתונאי: דניאל בשך

על רחלי פליישון

הייתי הילדה הבכורה במשפחה ששני הוריה מורים לספרות ולתנ"ך. נהגנו לנסוע בפולסווגן האדומה לטיולים בכל רחבי הארץ. ההורים ישבו מקדימה. אני ושני אחי הקטנים, ישבנו צפופים מאחור. כדי להשיג שקט ההורים, כל אחד בתורו, נהגו לספר סיפורים. סיפורים מגוונים: מהתורה, מהאגדה, מהמיתולוגיה, ספורים מספרות יפה וסיפורים מהחיים שלהם. ההורים אהבו לספר ואנחנו אהבנו לשמוע.

כשגדלנו, גם אנחנו למדנו לספר לקטנים מאיתנו.

יום אחד ביבסיטר הגיעה לשמור עלינו. בידה החזיקה שקית ובתוכה סוד. זו הייתה הפעם הראשונה שראיתי יומן. היא לא איפשרה לי לקרוא את היומן שלה. היא אמרה שזה המקום בו היא כותבת את הסודות שלה. מאותו יום ועד הצבא כתבתי יומן. כתבתי ארועים ורגשות. באמצעות היומן למדתי לכתוב באמת את הרגשות שיש בי.

היום אני גננת. אני מסתכלת סביבי ורואה עשרות ארועים ספוריים שקורים בגן, בין הילדים. הרי כל מפגש בן שני ילדים יוצר סיפור. בסוף יום העבודה, אני נוהגת לאסוף את הילדים, ולספר להם סיפור אחד שראיתי באותו יום קורה. הציפיה שלהם לשמוע את הסיפורים האלה היא עונג אדיר. הם גורמים לי להבין ולראות מה משמעות סיפור לילד.

בחירת הסיפור שאספר לילדים, גורם לי להרגיש כאילו אני קוטפת לעצמי סיפור מתוך שלל סיפורים. אני מרגישה כאילו אני הולכת בגני ארמון ורסאי, בהנאה ונינוחות של מלכים ותוך כדי ההנאה קוטפת סיפור.

מאז ומתמיד ידעתי שאני אהיה סופרת. אבי סופר, סבתא שלי כתבה ספר, סבא של סבא שלי כתב ספר פרושים לתורה. אנחנו מעבירים את חשיבות הכתיבה מדור לדור. הבחירה בכתיבת ספרות ילדים נוצרה מתוך קשר הדוק עם ילדים ומתוך אהבה עמוקה ואמיתית לילדים.

הטיפים החשובים שלי לכתיבה…

 • כותבים רק אם מרגישים צורך לכתוב. צורך היא בערה שקיימת בתוך הנשמה שלך. אם יש לך את הבערה הזו אתה יודע שאתה חייב לכתוב.
 • לכתוב בצורה כנה. כל כותב יש לו אישיות מיוחדת. כדי לזהות את היחודיות בכתיבה צריך להיות אוטנטי, לא להתבייש ולא להסתיר את האישיות שלך.

כקוראת צעירה נרעשתי שסופרת פירטה את תחושותיה לגבי אהבה נכזבת לילד. חשבתי לעצמי שיש בי סגירות לכתוב על תחושות הבוז שהרגשתי. יש חשיבות עצומה ליכולת לבטא את התחושות גם אם הן לא מפרגנות לכותב.

 • לכתוב בצורה מפורטת, כך שמי שיקרא את הסיפור יוכל לראות בדיוק את התמונה שאתה רואה מול העיניים שלך. בדיוק כפי שאתה, הקורא, יכול לראות את הסיטואציה של שלושת הילדים במכונית הפולסווגן האדומה.
 • אני ממליצה לכותב למצוא חיבורים בינו, בין הארוע ובין הדמויות עליו הוא כותב. זה יעזור לכותב ליצור דמויות אמינות.
 • סבלנות! הרבה מאד סבלנות! רומא לא נבנתה ביום. שום דבר לא מגיע ביום אחד. להיות סופר זו עבודה יומיומית. ממש כמו בנאי שבונה בניין לבד.

0
  0
  עגלת קניות
  Your cart is emptyReturn to Shop