...קצת עליי

נולדתי בחולון באפריל 1962. כילדה נסעתי לארצות רחוקות. הורי היו שליחים, הם לימדו בבתי ספר יהודים והשתדלו לעודד את הנוער היהודי לגור בארץ. כך שמילדות שמעתי סיפורים מרגשים על הקמת המדינה. ולמדתי שירים חדשים שניכתבו כי הורי מיהרו ללמד את תלמידיהם לשיר שירי א"י .
אמי הייתה מורה נפלאה לספרות ואבי, פרופסור גבריאל בן שמחון, מרצה ומחזאי באוניברסיטה וסופר .הוא נהג ללכת עם פינקס ולכתוב רעיונות שעלו לו לראש. כשהייתי ילדה הייתה לי תיקיה ובה הכנסתי סיפורים שכתבתי.הייתי הולכת עם התיקיה הזו לכל מקום. 

כשהייתי בת חמש נסעתי עם הורי לפריס. לא ידעתי לדבר צרפתית ולא הבנתי את השפה. כשהגעתי לבית הספר עמדתי מחוץ לחברה והסתכלתי איך ילדים משחקים, מדברים וצוחקים.כך יצא שלמדתי להתבונן באנשים ובעולם. אז החלטתי שכשאראה בארץ שלי ילד זר שמתקשה להסתדר בחברה אבוא לעזרתו. מאז אני מאוד רגישה למצבים חברתיים.

 

אחרי חמש שנים חזרנו לארץ.שמחתי לחזור. כי בארץ כולם מדברים עברית, ומבינים אחד את . השני, התגעגעתי לשמש החמה, לים, לשמים הכחולים ולחברים בשכונה . אז הרגשתי כמה אני אוהבת את הארץ שנולדתי בה. 
כשבגרתי שירתתי בצבא בחיל מודיעין. למדתי לתואר ראשון בסמינר הקיבוצים בחוג להוראה יצירתית. המשכתי ללמוד בחוג לתולדות האומנות באוניברסיטת תל אביב. הייתי מורה, היום אני גננת בגן אנקור בחולון וכתבת שטח במשרד החינוך .

עולם הילדות מסקרן אותי במיוחד. אני מתבוננת בילדים שבגן , אני מקשיבה לשיחות ביניהם, אני שואלת אותם שאלות כדי להבין את חשיבתם. הם מעבירים אלי את חוויותיהם ורגשותיהם. 

יש לי שני ילדים, עידו ונועה. שניהם מעניקים לי אושר גדול. אני נהנת לראות איך הם חווים את העולם, דרכם אני משחזרת את ימי ילדותי. עידו ,נועה, בעלי דודו, והילדים בגן הם ההשראה לכתיבתי . בספרי תמצאו את שמותיהם.

הספר הראשון שהוצאתי לאור היה "החלום שלי" המספר על בניית הארץ. כאמור נושא זה ריתק אותי ורציתי לחנך את הדור הבא דרך ערכים של הערכה לבניית הארץ.

על הספר "עידו והים" בהוצאת כנרת, כתבה יעל דר ניתוח שבו היא קוראת לספר ארס פואטיקה לילדים. הספר תורגם לערבית.

על הספר "הדינוזאור של דודו" יצרה מירי קולן ,פסלת, סדרה של פסלים . הפסלים נבנו בגן סיפור היובל בקרית בן גוריון מול מוזיאון אגד בחולון.

בעלת תואר M.A בחינוך לגיל הרך, ומנחת גננות.

אני שמחה להפגש עם הקוראים שלי בבתי הספר, בגני הילדים, ובספריות.